ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
سلامت كودكان سلامت سلامتي
درباره من
سلامت مردان سلامت زنان سلامت كودكان سلامت بزرگسالان سلامت سالمندان سلامت نوجوانان سلامتي مردان سلامتي زنان سلامتي كودكان سلامتي بزرگسالان سلامتي سالمندان سلامتي نوجوانان سلامت سلامتي
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۵۱:۴۸

علاوه بر تربيت و حمايت، يكي ديگر از مهمترين وظايف پدر و مادر در بزرگ كردن فرزندان، توجه به سلامت كودكان است. كودكان، موجودات حساس و بي‌پناهي هستند كه نياز به حمايت 100 درصدي پدر و مادر دارند. براي اينكه سلامت كودكان تضمين شود، بهترين كار اين است كه از همان دوران بارداري و حتي پيش از آن، به نيازهاي كودك توجه شود. سلامت كودكان، شامل حوزه‌هاي مختلفي از جمله سلامت جسم، سلامت روان، نحوه برخورد با كودكان و تربيت آن‌ها مي‌شود. به منظور حفظ سلامت كودكان، والدين موظف هستند بهترين شرايط زندگي را براي كودك فراهم كنند. 


ايجاد محيطي آرام و امن، تامين نيازهاي كودك از نظر پوشاك، خوراك و تحصيل و رسيدگي به امور تربيتي كودك، فاكتورهاي اوليه‌ي تضمين سلامت كودكان هستند. كودكان همواره در حال رشد هستند بنابراين بايد به تغذيه آن‌ها و دريافت كامل مواد معدني و ريزمغذي‌ها توجه ويژه‌اي شود. اگر سلامت كودكان ناديده گرفته شود، كودك با مشكلات بسياري در آينده روبه‌رو خواهد شد و چه بسا مشكلات تا آخر عمر همراه او باشند. 


در حوزه سلامت كودكان، مبحث سلامت روان بسيار حائز اهميت است. اگر والدين از سلامت رواني برخوردار نباشند و محيط خانه براي كودك به نحوي نباشد كه از بودن در آن لذت ببرد، در آينده با فردي روبه‌رو خواهيم بود كه همانند والدين خود اطرافيان را آزاد دهد. والديني كه به سلامت كودكان اهميت مي‌دهند، به كمك بازي و تفريح، مسائل تربيتي را به آن‌ها آموزش مي‌دهند. امروزه بازي‌ها و كتاب‌هاي بسياري در دسترس هستند كه اخلاقيات و آداب صحيح انجام هر كاري را به كودك آموزش مي‌دهند. به منظور تأمين سلامت كودكان، بهتر است مادر براساس يك برنامه منظم، به تغذيه و واكسيناسيون كودك رسيدگي كند.


سلامت كودكان براي جامعه نيز مهم است به همين خاطر بخش پزشكي كشور از ابتداي بارداري مادران به دنبال غربال كردن كودكان و در صورت امكان درمان آن‌ها است. در دوران كودكي و مدرسه نيز آزمايشات غربالگري و واكسيناسيون جمعي انجام مي‌شود تا به تدريج برخي از بيماري‌ها به طور كلي در جامعه ريشه‌كن شود تا جامعه در آينده متحمل هزينه‌هاي بيشتري براي درمان نشود.

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]