ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
سلامت و تندرستي سلامت سلامتي
درباره من
سلامت مردان سلامت زنان سلامت كودكان سلامت بزرگسالان سلامت سالمندان سلامت نوجوانان سلامتي مردان سلامتي زنان سلامتي كودكان سلامتي بزرگسالان سلامتي سالمندان سلامتي نوجوانان سلامت سلامتي
موضوعات
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :admin
تاريخ: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۵:۱۰

براي حفظ سلامت و تندرستي، راه‌ها و رازهاي زيادي وجود دارند. يكي از راه‌هاي حفظ سلامت و تندرستي، داشتن فعاليت‌هاي فيزيكي مستمر و روزانه است. افرادي كه به فكر سلامت و تندرستي خود هستند، بايد حداقل روزي 30 دقيقه پياده‌روي با سرعت متوسط انجام دهند يا براي حفظ سلامت و تندرستي خود، روزي 30 دقيقه نرمش بكنند تاحدي كه ضربان قلب‌شان تندتر بشود و به اندازه كافي هم عرق بكنند. راه ديگر رسيدن به سلامت و تندرستي، داشتن يك برنامه غذايي سالم است. منظور از برنامه غذايي سالم براي حفظ سلامت و تندرستي، پيروي از الگوهاي غذايي صحيح مانند كاهش مصرف چربي‌ها و افزايش مصرف ميوه‌ها و سبزي‌ها است. سلامت و تندرستي ما از نظر تغذيه‌اي، با پرهيز از مصرف قند و شكر در كنار جايگزين كردن غلات سبوس‌دار به جاي غلات آرد سفيد هم تاحد زيادي تضمين خواهد شد. 


سلامت و تندرستي ما، فقط تحت تاثير عوامل جسماني نيست و عوامل رواني هم در حفظ سلامت و تندرستي‌مان موثر خواهند بود. هرچه كه ما بيشتر آرامش داشته باشيم، مي‌توانيم خواب راحت‌تر و عميق‌تري را تجربه كنيم و به اين ترتيب، علاوه بر سلامت و تندرستي جسم، سلامت و تندرستي روان‌مان هم تامين خواهد شد. حفظ سلامت و تندرستي در شرايط استرس‌زا، كمي سخت مي‌شود. به همين دليل هم به تمام افرادي كه زندگي‌شان خواه‌ناخواه تحت تاثير استرس قرار دارد، توصيه مي‌شود كه براي حفظ سلامت و تندرستي خود، كمي استرس را از محيط كار و زندگي‌شان دور كنند. 


اين كاهش استرس مي‌تواند با ورزش كردن يا هم‌صحبتي با دوستان و خانواده اتفاق بيفتد. پرهيز از مصرف دخانيات، خط كشيدن دور استعمال سيگار، دوري از قليان و در نهايت، فكر نكردن به مصرف انواع مواد محرك، از ديگر رازهاي اساسي براي حفظ سلامت و تندرستي فرد است. اگر مي‌خواهيد زندگي سالم‌تر و همراه با آرامشي را تجربه كنيد، هرگز اختصاص زمان شخصي براي خودتان را هم فراموش نكنيد. يعني هفته‌اي يا حداقل، دوهفته‌اي يكبار، يك روز را فقط و فقط براي رسيدن به علاقمندي‌هاي خود اختصاص بدهيد تا با رسيدن به آرامش رواني، سلامت و تندرستي جسماني‌تان هم تامين شود.

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]